Nagrodę Starosty Kaliskiego w kategorii I otrzymał Wojciech Kucharczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Kaliszu, opiekun: Grażyna Baranowska-Zelent, dyrektor: Kinga Pisula.
Uczeń wykonał plakat w kształcie munduru żołnierza wyklętego. Na nim wklejono informacje o "Groźnym", Ziemowicie Glabiszewskim, Janie Kempińskim. W odniesieniu do Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego opracowano plakat z wklejonymi wydrukami. Uczeń zbudował też makietę "Kalisz Adama Asnyka" przedstawiającą miejsca związane z poetą. Praca zawiera bibliografię.
Nagrodę Starosty Kaliskiego w kategorii II otrzymały: Wiktoria Borowiak, Martyna Lejman i Aleksandra Stępień z Zespołu Szkół w Brzezinach, opiekun: Alicja Krajewska, dyrektor szkoły: Maria Więcław.
Uczennice wykonały portret Adama Asnyka z masy solnej. Sporządziły także pamiętnik poety, w którym poszczególne wpisy zredagowano pomysłowo i z polotem. Pracę stanowi także teczka z wklejkami na temat działaczy Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego m. in. Melanii Parczewskiej, Bronisława Bukowińskiego, czy Wincentego Młynarskiego. Oddano także pracę na temat Żołnierza Wyklętego Franciszka Krawczykowskiego z Przystajni. Opracowanie jest profesjonalne, oparte m. in. na wspomnieniach syna.
Nagrodę Starosty Kaliskiego w kategorii III otrzymały: Paulina Pabian, Natalia Płuciennik i Weronika Przybył z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, opiekun: Izabella Galuba-Bryja, dyrektor szkoły: Magdalena Mocna.
Uczennice sporządziły styropianową makietę z pomnikiem Adama Asnyka na plantach. Na temat niepodległości oddano album z solidnym opracowaniem pisemnym, zawierającym zdjęcia archiwaliów. Podobną formę miała praca na temat Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego. Dodatkowo sporządzono także makietę z miniaturą siedziby Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego w sąsiedztwie baszty Dorotki.