Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii I otrzymali: Zofia Nowacka, Igor Koper i Jeremiasz Przybył ze Szkoły Podstawowej Nr 21 w Kaliszu, opiekun: Grażyna Stępniewska, dyrektor szkoły: Jacek Konopczyński.
Uczniowie opracowali grę planszową pt. "Drogi do niepodległości". Praca jest przemyślana, wykonana z dbałością o wszelkie detale. Na temat Adama Asnyka opracowano tradycyjny album, składający się z zapisanych czarnych kart. Zawiera on biogram i ciekawe fakty z życia poety. W odniesieniu do Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego wykonano plakat zawierający szkic siedziby towarzystwa.
Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii II otrzymali: Kamila Cuper, Monika Jaskuła i Michał Mielczarek z Zespołu Szkół w Brzezinach, opiekun: Alicja Krajewska, dyrektor szkoły: Maria Więcław.
Uczniowie otrzymali także Nagrodę Specjalną za najlepszą pracę dotyczącą Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie nakręcili film pt. "Benefis Adama Asnyka" w konwencji programu telewizyjnego-wywiadu na temat życia poety w Kaliszu. Całość jest przeplatana wierszami. Na temat niepodległości wykonano kalendarz w formie zbindowanych kart z ważnymi datami. Okraszono go m. in. zdjęciami z wystaw on-line APK oraz portalu Stary Kalisz. Praca jest czysta i estetyczna. Opracowano także plakat na temat Żołnierzy Wyklętych, omawiający poszczególne placówki Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej "Warta" z nazwiskami komendantów. Praca jest świetnie zaprojektowana, bibliografię wykonano fachowo.
Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii III otrzymali: Karolina Bartoszczyk, Wiktoria Szulc i Filip Przybył z III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu, opiekun: Lech Moryksiewicz, dyrektor szkoły: Anna Narewska.
Uczniowie otrzymali także Nagrodę Specjalną za wykonanie najlepszej pracy na temat odzyskania niepodległości w Kaliszu.
Przygotowano miniaturę fortepianu ze zdjęciami osób i archiwaliów związanych z działalnością Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego, opisując m. in. rodzinę Wiłkomirskich. Na temat Asnyka opracowano drukowaną kronikę na papierze kredowym w pięknej oprawie. Korzystano z archiwaliów APK. Uczniowie zbudowali także makietę z pomnikiem legionistów w Szczypiornie. Całość uzupełnia warstwa tekstowa, dyskretnie rozlokowana w sztucznej murawie.