Nagroda Główna Komitetu Obchodów Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego w kategorii szkół podstawowych:
Julian Kuczyński, Stefan Kuczyński, Kacper Mielczarek ze Szkoły Podstawowej Nr 14 w Kaliszu, opiekun: Joanna Musiał, dyrektor szkoły: Dagmara Zimoch.
Uczniowie nagrali film - wywiad z Szolcem-Rogozińskim na temat jego marzeń, wypraw do Afryki. Całość okraszono zdjęciami i mapami. Na końcu podano rzetelną bibliografię. W nawiązaniu do Szczypiorna sporządzono plakat imitujący wydawnictwo pt. "Czas Kalisza". Przeprowadzono wywiad z Edwardem Prusem na temat początków obozu w Szczypiornie. Trzecia praca to makieta boiska do gry w piłkę nożną. Na obramowaniu wklejono wydruki z historią m. in. przystani wioślarskiej, hali Arena, dawnego stadionu "Włókniarza". Praca ciekawa, wykorzystująca różne formy przekazu, wymagająca zaangażowania.
Nagroda Komitetu Obchodów Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego w kategorii gimnazjów:
Natalia Kurczewska, Marta Skoczylas, Justyna Patysiak z Gimnazjum w Brzezinach, opiekun: Alicja Krajewska, dyrektor: Małgorzata Błaszczyk.
Dziewczynki nakręciły film pt. "Kalisz w życiu Stefana Szolca-Rogozińskiego". Skupiły się w nim szczególnie na życiu prywatnym podróżnika. Autorki zagrały w filmie w strojach z epoki, sceny kręcono m. in. w parku kaliskim. Jako opracowanie na temat obiektów sportowych oddano zbindowany album opisujący przeszłość Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego i stadionu miejskiego. Wykorzystano m. in. zdjęcia z portalu Stary Kalisz oraz plany z zasobu APK. Odnośnie Szczypiorna sporządzono plakat, na którego dużej części naszkicowano ołówkiem plan obozu. Jako komentarz zacytowano treść akt z zasobu APK. Praca estetyczna i pomysłowa.
Nagroda Komitetu Obchodów Roku Stefana Szolca-Rogozińskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
Aleksandra Gadzinowska, Dorota Kowalska, Ewelina Wojtynka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, opiekun: Izabella Galuba-Bryja, dyrektor: Magdalena Mocna.
Dziewczyny zredagowały artykuł w "Ziemi Kaliskiej" na temat Stefana Szolca-Rogozińskiego. Dodatkiem jest walizka, która niegdyś należała do podróżnika. Są w niej listy i wspomnienia. W oparciu o nie można odtworzyć biogram Rogozińskiego. W specjalnym numerze "Ziemi Kaliskiej" zawarto artykuły na temat prasy kaliskiej, Szolca-Rogozińskiego. Obiekty sportowe zostały opracowane w formie gry - rodzaju podchodów.