Wzorem poprzednich lat kaliskie Archiwum przejęło liczne dary, głównie od osób prywatnych. Część z nich dotyczy działalności konkretnych osób, inne stanowią archiwa rodzinne.
Największą spuściznę po znanym kaliskim historyku Henryku Wrotkowskim przekazała jego córka Małgorzata Wrotkowska. Można ją podzielić na kilka grup tematycznych. Pierwsza to materiały biograficzne (życiorysy, świadectwa), druga dokumenty i liczne fotografie związane z działalnością pedagogiczną w Liceum Pedagogicznym i Studium Nauczycielskim w Kaliszu (w tym tableau poszczególnych roczników absolwentów). Trzecią grupę stanowią materiały związane z działalnością Wrotkowskiego jako historyka - wypisy z artykułów i archiwaliów, konspekty artykułów, kolejne ich wersje, notatki bibliograficzne, nadbitki wydrukowanych prac. Kolejną grupę stanowią dokumenty i zdjęcia związane z działalnością Wrotkowskiego w Polskim Towarzystwie Historycznym, gdzie pełnił funkcje prezesa, oraz w redakcji "Rocznika Kaliskiego". Łącznie przekazano około 100 jednostek archiwalnych z lat 1950-1999.
Część darów przekazały osoby, które już wcześniej wzbogaciły zasób Archiwum Państwowego w Kaliszu. Jedną z takich osób był Józef Gola jr, który podarował materiały związane ze swoją rodziną, a także działalnością Kaliskiej Fundacji im. Józefa Goli w Kaliszu. Na uwagę zasługuje kronika życia i działalności Józefa Goli seniora, znanego kaliskiego działacza sportowego. W kilkusetstronicowej księdze znaleźć można oryginalne dokumenty związane z jego karierą zawodową i sportową (m.in. ewidencję wszystkich sędziowanych 504. meczy w latach 1947-1973 wraz z wynikami), informatory sportowe, opracowania statystyczne legitymacje, dyplomy, czy zaproszenia z lat 1938-1991.
Stanisław Perliński, poza kolejnymi zdjęcia z życia Kalisza, przekazał druki solidarnościowe z lat 80. XX w. oraz pojedyncze druki ulotne np. cegiełkę na budowę przystani wioślarskiej Policyjnego Klubu Sportowego w Kaliszu, czy dowód rejestracyjny samochodu osobowego z 1938 r. Henryk Drapiński przekazał swoje wspomnienia dotyczące m.in. okupacji hitlerowskiej oraz udział FWR "Runotex" w odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie. Ciekawostkę z okresu stanu wojennego stanowią ocenzurowane telegramy imieninowe Wandy Staszak. Dokumenty Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim z lat 1980-1990 przekazał Stanisław Kuczyński, a wśród nich protokoły z narad dyrektorów szkół ostrowskich z okresu stanu wojennego.
Dwojakiego rodzaju materiały przekazała Elżbieta Siarkiewicz. Były to kroniki drużyn harcerskich działających przy Szkole Podstawowej Nr 16 w Kaliszu z lat 1958-1976 oraz protokólarze chóru kościelnego przy kościele oo. Franciszkanów z lat 1947-1983.
Badaczy dziejów kaliskich organizacji społecznych z okres II RP zainteresuje dar Mieczysława Machowicza tj. dokumenty finansowe oraz książka składek członkowskich kaliskiego Koła Związku Podoficerów Rezerwy RP z lat 1927-1938. Materiały solidarnościowe (m.in. druki kaliskiej "S" z lat 1980-1981), pocztówki Kalisza oraz fotografie rodzinne, a wśród nich zbiorową fotografię urzędników Sądu Okręgowego w Kaliszu z 1928 r. przekazała Elżbieta Stadtmüller.
Anonimowy darczyńca, podpisujący się jako "Pasjonat historii z Kalisza", przesłał pocztą 23 dokumenty z lat 1919-1947 związane z rodziną Frątczaków z Żydowa m.in. dyplomy i zaświadczenia wydawana przez różne szkoły i instytucje rzemieślnicze. Dokumenty rodzinne przekazała także Alina Kałuża (m.in. plik dokumentów podatkowych z okresu I wojny światowej i ubezpieczeniowych z lat 20. XX w. Czesława Kałużnego ze Stawiszyna) oraz Anna Kornacka (świadectwa szkolne, legitymacje ubezpieczeniowe, książeczki wojskowe, zaświadczenia, fotografie od lat 20. po lata 60. XX w. rodzin Mikołajczak i Sztama z Kalisza). Swoja kronikę życia przekazał Stanisław Maciejczyk z Łodzi, który w latach 80. XX w. zakładał instalacje elektryczne w kaliskich kościołach. Przyczynek do formowania się Polskiej Siły Zbrojnej "Przepisy dotyczące dobrowolnego wstępowania do wojska polskiego" z listopada 1916 r. przekazał Juliusz Brawata z Kalisz. Z kolei Daniela Dziubińska z Opatówka podarowała dwa listy pochwalne Gimnazjum Żeńskiego w Łodzi z 1900 i 1901 r.
Pojedyncze fotografie przekazali Lech Jabłoński z Łomianek oraz Józef Kaczkowski z Kalisza. Pierwszy wzbogacił kaliskie Archiwum o fotografię kaliskiego lekarza dr Feliksa Krzymuskiego z 1908 r., drugi podarował trzy wielkoformatowe reprodukcje zdjęć członkiń Sodalicji Mariańskiej w Kaliszu, członków Kaliskiej Straży Ogniowej z lat 20. XX w. oraz uroczystości 150. rocznicy koronacji obrazu św. Rodziny w Kaliszu z 1946 r.
Na zakończenie należy przypomnieć o aktach Kaliskiego Klubu Sportowego "Włókniarz" w Kaliszu oraz Kaliskiego Klubu Sportowego "Hellena" w Kaliszu przekazanych przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie (łącznie 110 j.a.; 1,1 m.b. z lat 1948-1991).