Materiały zgromadzone na wystawie pochodzą głównie z zasobu Archiwum Państwowego w Kaliszu oraz zbiorów prywatnych. W gablotach można oglądać materiały dotyczące klubów sportowych działających w okresie międzywojennym w Kaliszu oraz plany obiektów sportowych pochodzące głównie z zespołów: "Starostwo Powiatowe w Kaliszu" oraz "Akta miasta Kalisza". Są to m.in. : projekt basenu w Miejskim Parku Sportowym, projekty przystani wioślarskich Wojskowego Klubu "PROSNA" i Policyjnego Klubu Sportowego, a ponadto dokumenty i statuty Polskiego Związku Sportowego, Klubu Wioślarskiego z roku 1930, Stowarzyszenia Robotniczego Wychowania Fizycznego "JUTRZNIA", Żydowskiego Towarzystwa Gimnastycznego "MAKABI" czy Żydowskiego Robotniczego Klubu Sportowego "Hapoel".
Kolejne materiały archiwalne to dokumenty oraz fotografie obrazujące życie sportowe w Kaliszu po II wojnie światowej. Akta te pochodzą głównie z zespołu: "Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Kaliszu", gdzie jednym z wydziałów był Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki, zaś liczne fotografie pochodzą ze zbiorów prywatnych Józefa Goli, który przez 23 lata pełnił funkcję kierownika tego Wydziału. Kolejne materiały dotyczą Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Klubu Sportowego "PROSNA", Klubu Sportowego "Gwardia". Ponadto na wystawie zobaczyć można dokumentację techniczną budowy Zespołu Urządzeń Krytych przy ul. Łódzkiej oraz dokumenty i fotografie z rozgrywek piłkarskich, zawodów lekkoatletycznych, pokazów gimnastycznych czy wyścigów kolarskich. Także z zespołu "Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Kaliszu" pochodzą liczne afisze sportowe. Afisze te dostarczają ciekawych informacji na temat międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych imprez sportowych odbywających się w Kaliszu w latach 1964 - 2001.
Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej wypożyczyło na wystawę w Archiwum Państwowym w Kaliszu puchary, dyplomy oraz fotografie przekazane w 1985 r. przez kierownika Wydziału Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Kaliszu Józefa Golę.
Na wystawie można podziwiać wspaniałą kolekcję medali i dyplomów Adama Walczaka, który jako pierwszy Polak pokonał dystans klasyczny Triathlonu w czasie 14 godzin, 50 minut i 10 sekund (4 km płynąc, 180 km jadąc rowerem oraz biegnąc 42 km 195 m). W 1995 r. został on laureatem złotej dziesiątki konkursu "Kaliszanin roku".
Wśród licznych eksponatów znajdują się: dyplomy i inne pamiątki pochodzące ze zbiorów prywatnych piekarza i sportowca Stanisława Paraczyńskiego, biegaczki Karoliny Rakieć, biegacza Antoniego Żeśko, a także proporczyki z imprez sportowych i fotografie Dariusza Dymalskiego.
Z zasobu biblioteki Archiwum pochodzą bardzo interesujące dla badaczy sportu opracowania Józefa Goli dotyczące działalności kultury fizycznej i turystyki w Kaliszu w latach 1945-1987 oraz prasa kaliska dokumentująca dawne i bieżące wydarzenia sportowe. Kolejne ciekawe materiały zostały wytworzone przez Kaliską Fundację im. Józefa Goli działającą od 1994 r.
Na otwarciu wystawy władze miasta reprezentował wiceprezydent Tadeusz Krawczykowski, obecni też byli zawodnicy i działacze klubów piłkarskich, organizacji i stowarzyszeń sportowych i turystycznych, przedstawiciele kaliskiej służby zdrowia, działacze kultury fizycznej, sportu i turystyki, a także rodzina i bliscy współpracownicy Józefa Goli seniora, którzy sprawiali, że miasto Kalisz odnosiło sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych.
Jednym z gości był syn trenera Kazimierza Górskiego - Dariusz Górski.
Podczas uroczystości dr Mirosława Lisiecka - była Dyrektor Archiwum Państwowego w Kaliszu otrzymała od Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Kaliszu "Odznakę Rzemiosła Kaliskiego" wraz z gratulacjami i podziękowaniem za wieloletnią współpracę przy tworzeniu zbiorów archiwalnych rzemiosła kaliskiego oraz Kaliskiej Fundacji im. Józefa Goli.
Książka Zbigniewa Kościelaka pt ."Choć no tu piłkarzu" jest dziewięćdziesiątym czwartym wydawnictwem Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Jest to biografia Józefa Goli (1922-1990), który choć urodził się w Kępnie i tam rozpoczynał karierę sportową (uprawiał 7 dyscyplin lekkoatletycznych), to jednak całe dorosłe życie, wszystkie swoje siły poświęcił Kaliszowi. Był przede wszystkim rzutkim organizatorem. Przez 42 lata organizował w Kaliszu Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, kaliską służbę zdrowia i wreszcie kaliski sport, z którym związał się najbardziej. Przez ten cały czas był aktywnym działaczem sportowym, a chyba najbardziej kochał piłkę nożną. Właśnie z tą dyscypliną związany był od 1947 roku jako sędzia piłkarski i działacz Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz wieloletni szef Wydziału Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Przez wielu nazywany jest ikoną kaliskiego świata piłkarskiego. Wiele wydarzeń sportowych wspomnianych w książce Zbigniewa Kościelaka pt. "Choć no tu piłkarzu", udokumentowanych zostało na wystawie w formie materiałów pisanych, fotografii i afiszy.
Wystawa będzie czynna do końca lutego 2008 r.